Zespół czy DJ na wesele – co wybrać?

Muzyka na weselu to jeden  z najistotniejszych elementów danej uroczystości. To od tego w głównej mierze zależy czy goście będą się dobrze bawić. Który wariant wybrać – zabawa z DJ-em czy z orkiestrą?

Wybór odpowiedniej muzyki na wesele wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych decyzji. Zależy nam na tym, by każdy bawił się jak najlepiej, a przecież taniec to główny motyw danej uroczystości. Ile gości, tyle samo gustów muzycznych, dlatego powinniśmy zadbać o to, by dla każdego znalazło się coś ciekawego na naszej liście z piosenkami. Nie trzymajmy się jednego gatunku muzycznego i pomieszajmy style. Zaplanujmy przynajmniej część utworów, które mają pojawiać się na przyjęciu.

Wiele oczywiście zależy od tego czy zdecydujemy się na zespół czy DJ-a. Każdy z wariantów z pewnością ma swoje wady i zalety, z którymi powinniśmy się zapoznać przed podjęciem decyzji. Warto popytać znajomych czy rodzinę – który wariant wybrać. Być może ktoś poleci nam jakiś sprawdzony zespół lub DJ-a. Pamiętajmy także o tym, by zadbać o oprawę wodzirejską. Oczywiście możemy zatrudnić do tego oddzielną osobę.

Wodzirej Warszawa dostępny jest na stronie wodzirejlukasz.pl – zobacz ofertę!

Zalety i wady zespołu na weselu

Wiele osób decyduje się na kapelę weselną, która gra muzykę na żywo. Argumentem za jest zazwyczaj to, że zespół nadaje całej uroczystości wyjątkowego, weselnego klimatu. Obecnie na rynku istnieje naprawdę sporo kapel i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. W dzisiejszych czasach zespoły weselne trzymają wysoki poziom i możemy liczyć na świetne zaangażowanie. Wszystko zależy od tego, w jakim klimacie urządzone będzie wesele – czy ma to być kameralne przyjęcie czy może rodzinne biesiadowanie. Plusem jest również to, że to zespół zazwyczaj próbuje nawiązać kontakt z gośćmi. Dzięki temu nie musimy zatrudniać oddzielnego wodzireja, który zorganizuje kolejne etapy przyjęcia.

Minusem jest to, że zespół nie będzie w stanie zagrać każdej piosenki. Określony repertuar oraz możliwości muzyków niestety to ograniczają. Warto także wcześniej ustalić listę piosenek, dowiedzieć się czy będą w stanie nauczyć się czegoś, co byśmy chcieli. Oprócz tego kapele weselne są zazwyczaj o wiele droższe nić wynajęcie DJ-a. Pamiętajmy również o tym, że naprawdę dobre zespoły mają zarezerwowane terminy na rok czy nawet dwa lata do przodu. Dlatego powinniśmy podjąć decyzję jak najwcześniej się da.

DJ na weselu – plusy i minusy

Głównym plusem jest to, że wybór DJ-a wiąże się z mniejszymi kosztami. Zazwyczaj jest to jedna osoba, która zajmuje się całym sprzętem. Poza tym mamy nieograniczoną możliwość wyboru utworów, które pojawiają się na przyjęciu. Możemy łatwo ingerować w rodzaj i styl granych piosenek, możemy także zaproponować swoją listę z utworami. Oprócz tego goście często mogą zamawiać piosenki ,,na życzenie”.

Oczywiście muzyka z płyt tworzy zupełnie inny klimat i niekiedy możemy poczuć się bardziej jak w klubie niż na weselu. Poza tym DJ rzadko angażuje się w to, by zachęcać gości do zabawy. Zazwyczaj musimy zatrudnić oddzielną osobę, która będzie odpowiedzialna za nawiązywanie kontaktu z gośćmi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *