Sposoby na przerobienie starych ubrań

W każdej szafie znajdą się ubrania, w których nie chodzimy już od miesięcy. Może czas pomyśleć, by je przerobić? A może przydadzą się do stworzenia czegoś nowego? Poniżej znajdziecie kilka wskazówek do czego można wykorzystać stare ubrania zalegające w szafie.

Wraz z nadejściem wiosny warto zrobić porządek w swoich szafach. Zimowe ubrania już niedługo będziemy mogli przenieść na te ,,wyższe” i ,,dalsze” półki. Zabierając się za porządki powinniśmy od razu pozbyć się rzeczy, w których nie zamierzamy już chodzić. Oczywiście nie oznacza to, że musimy je wyrzucać czy oddawać. Wiele ciuchów możemy wykorzystać do zrobienia z nich czegoś nowego. Starym bluzką czy spodniom możemy nadać nowego charakteru. Wystarczy odrobina wyobraźni i kreatywności. Poza tym w Internecie można znaleźć wiele stron, na których umieszczone są porady, w jaki sposób przerobić stare ubrania.

Oprócz tego możemy wykorzystać ubrania do stworzenia różnego rodzaju ozdób do mieszkania czy zrobienia toreb na zakupy. Liczą się przy tym zarówno kwestie ekologiczne, jak i dobra zabawa czy rozrywka. Dzięki odpowiedniej technice możemy stworzyć naprawdę ciekawe rzeczy, wykorzystując przy tym wyłącznie coś, co jest nam już zbędne. Zanim więc zdecydujesz się pozbyć ubrań z szafy, zastanów się czy nie możesz czegoś z nich stworzyć.

Nowe ubrania ze starych

Wiele ubrań możemy przerobić na nowe – takie, które są modne w danym sezonie. Jeśli spodnie są zbyt szerokie możemy je zwęzić, jeśli sukienka jest za krótka – dobrym sposobem może być zrobienie z niej bluzki. Sposobów jest naprawdę mnóstwo i tylko od nas zależy, jaki efekt chcemy uzyskać.

Stare bluzki – na długi czy krótki rękaw – mogą posłużyć nam jako top na letnie, upalne dni. Potrzebne nam będą wyłącznie nożyczki. Zwykły biały t-shirt może nabrać zupełnie nowego wyglądu jeśli pozbędziemy się rękawów i zostawimy wyłącznie ramiączka. Możemy również całkowicie pozbyć się rękawów i stworzyć bluzkę bez ramion, którą możemy założyć na plażę.

Czakos.pl – importer artykułów dekoracyjnych – zobacz asortyment sklepu

W naszej szafie znajdziemy z pewnością jakieś stare jeansy. Możemy sprawić, że będą one wyglądały bardzo modnie i stylowo. Jednym z rozwiązań jest stworzenie z nich krótkich spodenek na lato. Obszarpane i nieco przetarte końcówki mogą być dodatkowym atutem. Jeszcze jednym rozwiązaniem może być wszycie do nogawek starych jeansów – zamka. Taki model spodni jest obecnie bardzo modny.

Starą sukienkę możemy wykorzystać zarówno do zrobienia modnej tuniki, bluzki czy spódnicy. Wszystko zależy od jej kroju oraz wyglądu. Wystarczy tylko odpowiednio wyciąć poszczególne części. W przypadku spódnicy konieczne będzie wstawienie gumki lub paska.

Co oprócz nowych ubrań?

Stare ciuchy można wykorzystać do stworzenia ciekawych elementów garderoby i nie tylko. Nieużywane t-shirty świetnie nadają się do tego, by stworzyć z nich ekologiczne torby na zakupy. Wystarczy odpowiednio je wyciąć oraz zszyć.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest stworzenie z koszulek dywaników. Wymaga to nieco czasu. Stary t-shirt trzeba pociąć na równe paski, a następnie w odpowiedni sposób zwinąć je i ułożyć. Daje to naprawdę ciekawy efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *