Poradnik perfekcyjnej przeprowadzki- co i jak spakować, by nie zwariować?

Przeprowadzka wiąże się zazwyczaj nie tylko ze stresem i zamieszaniem, ale i ogromną ilością rzeczy, które musimy spakować i przewieźć do naszego nowego lokum. Od czego zacząć? Co i w jaki sposób zapakować? Jak przewozić? Wszystko to w poniższym artykule, zapraszamy do lektury. Aby uniknąć stresu związanego ze zmianą miejsca zamieszkania, powinniśmy starannie zaplanować całą przeprowadzkę. Przede wszystkim przemyśleć to, czy będziemy przewozić rzeczy we własnym zakresie czy też korzystając z usług firmy przeprowadzkowej. Jeżeli decydujemy się na przewożenie mebli i sprzętu osobiście, pamiętajmy aby zapewnić odpowiedni środek transportu, w końcu nie wszystko zmieści się w samochodzie osobowym..

Zaczynając przygotowania do przeprowadzki należy zadbać przede wszystkim, o materiały, które będą nam potrzebne w czasie przeprowadzki tj. kartonowe pudła, taśma klejąca, papier lub folia bąbelkowa (w dużych ilościach) itd. Jeśli wszystko to znalazło się już na wyposażeniu, pakowanie czas zacząć. Pierwszym krokiem, który warto podjąć jest selekcja wszelkich przedmiotów znajdujących się w naszym domu/mieszkaniu, czyli najprościej mówiąc- posegregujmy wszystko na rzeczy potrzebne i nie potrzebne. Bibeloty, których nie potrzebujemy, możemy oddać znajmym, lub jeśli dysponujemy miejscem i czasem-zorganizować tzw „wyprzedaż garażową”. Tym sposobem zasilimy swój „przeprowadzkowy budżet” o kilkadziesiąt a nawet kilkaset złotych, a co za tym idzie pozbędziemy się również problemu zbędnych rzeczy z głowy.

Krokiem kolejnym jest obranie strategii pakowania rozmaitych rzeczy, czyli musimy pamiętać co pakować razem a co osobno. Na ten przykład książki i przedmioty szklane, porcelanowe nie powinny być umieszczane w jednym kartonie z prostej przyczyny. Jeśli wykorzystujemy duże kartony, chcemy „upchnąć” w nich jak najwięcej, a więc będą one ciężkie i możemy nie poradzić sobie z przeniesieniem kartonu, jeżeli nie wytrzyma obciążenia i po prostu się rozsypie, bądź wyleci nam z rąk przysporzymy sobie tym samym tylko sprzątania. Pamiętajmy więc, że szkło, książki, sprzęt elektroniczny i wszelkie inne kruche przedmioty należy umieszczać w osobnych kartonach. Kolejną ważną kwestią, o której warto pamiętać to to, aby szkło i porcelanę pakować ówcześnie wyczyszczone, znacznie ułatwi to rozpakowywanie ich w nowym miejscu, od razu trafią na półki. Każdy szklany przedmiot powinien być także zabezpieczony papierem lub folią, co zmniejszy ryzyko jego uszkodzenia w transporcie. Ważne jest też opisywanie każdego mniejszego lub większego kartonu, tak aby każdy wiedział jak postępować przenosząc go w nowe miejsce.

Następną kwestią jest posiadany przez nas sprzęt elektroniczny, który należy pakować z dużą starannością. Wszelkie kable powinny być dokładnie zwinięte i zabezpieczone tak aby nie uległy splątaniu lub wyrwaniu, a sam sprzęt taki jak telewizory, wieże, nagłośnienie do kina domowego powinien być pakowany i przewożony w pozycji „stojącej” Układanie takiego sprzętu metodą jedno na drugim może skutkować zniszczeniem lub uszkodzeniem. Wszelki sprzęt gospodarstwa domowego powinien być dokładnie zabezpieczony poprzez zaklejenie części które mogą otworzyć się bądź wysunąć w czasie przewożenia.

Jak przetransportować meble? Oto jest pytanie. Jeśli decydujemy się na zabranie do nowego M naszych starych mebli najlepiej jest je zdemontować i także spakować w odpowiednie do tego celu kartony. Wszystko powinno być także opisane. Częstym błędem jest przewożenie całych mebli wraz z zawartością, rzekomo ma to skrócić czas, jednak ma do skutek zupełnie odwrotny, bowiem przedmioty umieszczane wewnątrz mogą spowodować uszkodzenie mebli,  a więc jeśli bardzo chcemy przewozić meble bez ich demontażu, pamiętajmy o tym aby były one puste.

To tylko kilka wskazówek, dotyczących przeprowadzki, jednak mogą one być bardzo przydatne dla każdego kto zmienia swoje lokum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *