Oglądaj ulubione filmy i seriale za darmo

W trakcie długich zimowych wieczorów wielu z nas lubi włączyć ulubiony film czy serial. Dzięki temu poznajemy nowe tytuły, czas mija nam w bardzo przyjemny sposób a my mamy zapewnionych kilka godzin wspaniałej rozrywki. Niestety, ceny oryginalnych płyt DVD czy Blu Ray w Polsce są na tyle wysokie, że gdybyśmy chcieli kupować je za każdym razem, kiedy chcemy zobaczyć film, nie starczyłoby nam na to pieniędzy. Na szczęście w sieci możemy oglądać wiele popularnych produkcji zupełnie za darmo.

Kwestia prawna

Wiele osób oglądając filmy czy seriale online odczuwa wyrzuty sumienia. Obawiamy się, że jest to nielegalny proceder, w końcu nie zapłaciliśmy za to ani złotówki. Tutaj pomocna może się okazać znajomość praw autorskich, które jasno mówią, że osoby trzecie mogą korzystać z twórczości artystów bez ograniczeń, jeśli tylko na tym nie zarabiają oraz nie odtwarzają dzieł dla szerszej publiczności. Dlatego nawet ściąganie z sieci muzyki w formacie mp3 nie jest karalne, nie można jej po prostu dalej udostępniać. Jeśli chodzi o filmy online sytuacja jest jeszcze bardziej klarowna. Otóż mimo, że nie wydajemy pieniędzy na korzystanie ze stron z szeroką bazą tytułów do oglądania, to mimo to w pewnym sensie uiszczamy opłatę. Portale tego typu bowiem wplatają w wyświetlane produkcje reklamy, za które otrzymują pieniądze od sponsorów, jeśli tylko użytkownikom wyświetlają się te spoty na ekranie.

Najlepsze portale

Oczywiście internet jest pełen nieuczciwych użytkowników, dlatego wybierając portal, na którym oglądamy seriale online należy upewnić się czy funkcjonuje on legalnie. Na szczęście w ciągu minionych, kilku lat powstały poważne portale, dostępne nie tylko na komputerach ale również w domowych smartTV, które funkcjonują zgodnie z prawem. Udostępniane są na nich tytuły, które wyszły już z kin, dlatego dystrybutorzy nie ponoszą strat związanych z rozpowszechnianiem produkcji. Ogromna zaleta nowoczesnych stron rozpowszechniających filmy online jest to, że sami wybieramy sposób, w jaki płacimy za usługę. Jeżeli nie przeszkadzają nam reklamy, które wyświetlają się przed lub w trakcie reklam, nie wydamy ani złotówki za usługę. Jeśli jednak wolimy ulubiony serial oglądać bez żadnych przeszkód możemy wykupić pakiet premium, dostępny na każdym portalu tego typu.

Uiszczając niewielką, miesięczną opłatę, przeważnie rzędu kilkunastu złotych miesięcznie, możemy mieć pewność, że żadne spoty reklamowe nie przeszkodzą nam w trakcie seansu. W zależności od wybranej formy płatności, ceny usługi są różne. Najbardziej opłacalne jest wkupienie pakietu rocznego, wówczas cena za miesiąc bez reklam może być dwukrotnie niższa niż w przypadku opłaty jednorazowej. Również różnice w finalnej cenie zauważalne jest między płatnością w formie SMS a przelewem.

Jeżeli pragniemy oglądać ulubione seriale online legalnie i bez przeszkód, powinniśmy poszukać odpowiedniego portalu, który oferuje taką usługę. Obecnie funkcjonuje kilkadziesiąt tego typu stron w polskiej wersji językowej, dlatego warto rozeznać się nieco w temacie przed wybraniem konkretnego portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *